Prowincja Arden i Inselii jest częścią państwa wirtualnego — Królestwa Scholandii

Jesteś tutaj: Kultura

Prezentacja prowincji

Prezentację prowincji stworzono w formacie .PPS

Głównymi ośrodkami kulturalnymi na są dwa amfiteatry mieszczące się w obrębie granic miasta Internetii oraz ruiny "SAVERGENE".



Starszy z amiteatrów, powstał około XVI-XVII w., kiedy to rozwój kultury sięgał szczytów. Według badaczy tego obszaru wystawiano tam wiele sztuk zarówno komicznych jak i tragicznych. Uważa się to za początek rozwoju komedii i karykatury w całej Scholandii. Ów amfiteatr mógł pomieścić aż 7 tysięcy osób. Szerokość sceny dochodzi do 30 m, a głębokość nawet do 10 m. Do chwili obecnej zachowała się nieco podniszczona, na co wpływ miały warunki pogodowe i atmosferyczne. Ponieważ stary amfiteatr został uznany za zabytek, a potrzeby na spektakle w Internetii były duże, nad brzegiem morza wybudowano lepszy, nowoczesny amfiteatr mogący pomieścić już 10 tysięcy widzów. Jego budowa jest w fazie końcowej. Zaplanowano przedstawienia różnych grup artystycznych, między innymi Kabaretu "INCOGNITO".



Ruiny "SAVERGENE" to ruiny antycznego miasta, które znajdują się w pobliżu osady Yacoo, na wyspie Inselia. Raz do roku w dniach 5.- 8. maja odbywa się tam festiwal teatralny. Podczas tych dni ruiny i pobliskie okolice zmieniają się w mieniący się kolorami tęczy jarmark. Pełen ekspresji i niezwykłego uroku minionych czasów festiwal, staje się kulturalną wizytówką kraju, dostarczając widzom niezapomnianych przeżyć!





Oprócz ośrodków kulturalnych Arden może pochwalić się też szeroką gamą świątyń. Na obrzeżach miasta znajduje się synagoga. W centrum i po całej Internetii rozrzucone są kościoły różnych wyznań - między innymi: Kościół Chrześcijański, Kościół Ewangelicki, Cerkiew Prawosławna oraz Kościół Pokutujący. Wiele z nich uznanych jest za zabytki, jednak nie wszystkie posiadają swoją dokumentację, nad którymi archeolodzy i naukowcy ciągle pracują.

Warunki naturalne

Design — 2noobs.net .·. Cięcie — Urząd Rady Ministrów