Newsy
Władze
Prowincja Arden i Inselii
Plan miasta
Historia
Prawo lokalne
Kultura i religia
Prognoza pogody
Zabytki
Sport
Mieszkańcy
Zostań mieszkańcem
Firmy
Oferty firm
Parcele
Czat [-]
Ratusz w Internetii
Pomniki
Dworzec kolejowy
Port morski
Browary InterBeer
Muzeum Morza
Metro w Internetii
Schronisko dla zwierząt
Metro w Internetii
Miasto Internetia posiada wiele budynków uznanych za zabytki. Są nimi głównie miejsca sakralne, ale także kulturowe - takie jak amfiteatr, czy też o znaczeniu gospodarczym i turystycznym - stary Port św. Brendana. Przechadzając się po Starym Mieście można też zauważyć kostkę brukową sprzed wielu lat, czasem nawet z wyrytymi po łacinie sentencjami. Zapraszamy zatem do zwiedzania.

Stary Port św. Brendana
Zdjęcie przedstawiające port św. Brenada Port Św. Brendana - już w X w. był głównym portem w Scholandii, na początku pełnił funkcję rybacką. W XV-XVII w. port tak jak cała Scholandia przeżywał okres świetności, zaczął on spełniać funkcję nie tylko rybacką, ale także pasażerską. Ponadto zaczął obsługiwać zagraniczne jednostki. Miał drewniane nabrzeże z dwiema palisadami; zachodnią i południową, osadzonymi na blokach kamiennych i kesonach cementowych. W porcie stała także duża, kamienna latarnia morska. W połowie XX w. został przebudowany i mógł przyjmować większe jednostki. Jednak w 2004 r. miasto postanowiło wybudować nowy port, będący jednym z najnowocześniejszych na świecie. Stary port jest obecnie zamknięty i nieużytkowany, ale służy miastu jako jedna z jego największych atrakcji turystycznych.

Kosciół pokutujący z zewnątrz Kościół Pokutujący: Scholandzki Kościół Pokutujący powstał w celu przepraszania Boga za grzechy wyrządzone przez społeczeństwa wirtualnych państw. Do Scholandii przybył 19.02.2003 roku. Jako miejsce wybrał sobie Internetię, miasto które prężnie się rozwija.Nadmorskie kamieniczki
Nadmorskie kamieniczki Nadmorskie kamieniczki - zbudowane zostały według projektu niderlandzkiego architekta Paula von Manbena w XVII wieku. Są typowymi domami interneckimi o wąskich fasadach zwieńczonych szczytami bądź attykami, bogato zdobionych herbami, figurami alegorycznymi i postaciami antycznych bohaterów. Mieszkali tu najzamożniejsi interneccy patrycjusze i niemal każda kamienica ma swoją własną ciekawą historię. Obecnie mieszczą się w nich kawiarnie, sklepiki i luksusowe hotele.Kościół Ewangelicki
Kosciół ewangelicki z zewnątrz Kościół Ewangelicki - Powstał w latach 1572-1574, osiedlili się tu pierwsi ewangeliccy osadnicy. Kościół wybudowany został dzięki Urlichowi von Schaffgotschowi, był on pierwszym Scholandzkim kapłanem. Kosciół ewangelicki od środkaWnętrze świątyni jest typowym przykładem architektury kościołów ewangelickich: skromne wnętrza, bark obrazów, przeciwieństwo architektury kościołów chrześcijańskich, które zawsze były przynajmniej minimalnie ozdabiane, a często były pełne przepychu. Świątynia była wielokrotnie przebudowywana, ale ogólny wygląd zawsze pozostawał podobny. Nadal służy ona ewangelickim mieszkańcom. Zapraszamy do zwiedzania kościoła znajduje się on w centrum Internetii.


Synagoga Żydowska - Muzeum Judaizmu: świątynia żydowska mieści się na obrzeżach miasta. Powstała najprawdopodobniej w XVI w. Wnętrze synagogi podczas renowacji Zbudowana tradycyjną miała w najwyższym punkcie ponad 30 m wysokości. Niestety z niewiadomych przyczyn synagoga uległa niemalże całkowitemu zniszczeniu. Archeolodzy biorą pod uwagę silne wiatry, jakie występują na obrzeżach miasta 2-3 razy do roku. Naukowcy wysnuwają tezę jakoby synagoga uległa spaleniu przez uderzenie pioruna. Najlepiej zachowały się fundamenty oraz ściana frontowa. Synagoga z zewnątrzFundamenty wskazują, iż świątynia wybudowana była w stylu klasycznym - jedynie nawa główna, przedsionek oraz tzw. chór czyli jakby piętro. Na temat dachu wiadomo bardzo niewiele. Według badań archeologicznych na środku nawy głównej na dachu widniała malutka wieża o średnicy ok. 10 m zakończona kopułą, której małe fragmenty znaleziono podczas penetracji tego miejsca. W roku 2001, kiedy to przybył na te ziemie obecny król Armin Frederik, zainteresowano się ruinami i postanowiono przebudować synagogę. Wnętrze synagogi po renowacji Ścianę frontową pozostawiono niemalże nietkniętą i dobudowano pozostałe części świątyni. Nie jest ona jednak rekonstrukcją dawnego gmachu synagogi, ale nowoczesną świątynią, wybudowaną według nowych planów.Stary amfiteatrAmfiteatr Stary: Powstał około XVI-XVII w., kiedy to rozwój kultury na obszarze Internetii sięgał szczytów. Według badaczy tego regionu wystawiano tam wiele sztuk zarówno komicznych jak i tragicznych. Uważa się to za początek rozwoju komedii i karykatury w całej Scholandii. Ów amfiteatr mógł pomieścić aż 7 tysięcy osób. Szerokość sceny dochodzi do 30m, a głębokość nawet do 10 m. Do chwili obecnej zachowała się nieco podniszczona, na co wpływ miały warunki pogodowe i atmosferyczne. Obecnie prowadzone są tam prace naukowe, mające na celu wyjaśnienie dokładnej daty rozpoczęcia budowy oraz wielu szczegółów dotyczących zarówno sztuk tam wystawianych, jak i ówczesnej kultury nie tylko na terenie miasta Internetii, ale także całej prowincji Arden. Władze miasta postanowiły nie odnawiać zabytku, gdyż jest on zbyt cenny dla tego regionu, a budowa Amfiteatru Nowego jest już na ukończeniu.


Stary browar: Stary browar św. Bartlomieja - Historia piwa w Internetii sięga XV w., kiedy to jeden z najznamienitszych mieszkańców Internetii Arcyksiąże Albrecht Fryderyk von Schaffgotsch założył browar. Początkowo wytwarzano w nim piwo pszenne, w XVII w. zgodnie ze światowymi trendami zaczęto ważyć piwo z jęczmienia. Ten złocisty trunek popularny był wśród wszystkich klas społecznych. Ceny piwa zależały od jego renomy i jakości. Drogie trafiało na stoły szlachty oraz zamożnego mieszczaństwa, natomiast poślednie, zwane stołowym, spożywano w domach biedoty. Szczególnie te najlepsze, ważone w tutejszym browarze, zyskało sobie wspaniałą opinie w całej Scholandii. Stary browarByło to podobno piwo o wyjątkowo zdecydowanym i wyrazistym smaku. Król Scholii Aberengar II odwiedzający Internetię po wypiciu tego wspaniałego trunku miał powiedzieć - "Jeśli miałbym do Scholopolis przenieść jedną rzecz z waszego miasta, byłoby to browar i to piwo, zaiste pyszne!" Obecnie budynek starego browaru jest przeznaczony do zwiedzania. Może zapoznać się tu z procesem ważenia piwa, poznać historię piwa w Internetii, a na koniec... zdegustować tego jedynego w swoim rodzaju trunku. Tradycje browarnicze w mieście podtrzymywane są przez browar InterBeer. Wytwarzane jest w nim piwo według tradycyjnych receptur, każdy więc ma szanse spróbować tego osławionego trunku o "zdecydowanym i wyrazistym smaku".