Newsy
Władze
Prowincja Arden i Inselii
Plan miasta
Historia
Prawo lokalne
Kultura i religia
Prognoza pogody
Zabytki
Sport
Mieszkańcy
Zostań mieszkańcem
Firmy
Oferty firm
Parcele
Czat [-]
Ratusz w Internetii
Pomniki
Dworzec kolejowy
Port morski
Browary InterBeer
Muzeum Morza
Metro w Internetii
Schronisko dla zwierząt
Metro w Internetii
Stary amfiteatr Głównymi ośrodkami kulturalnymi są dwa amfiteatry mieszczące się w obrębie granic miasta Internetii. Jeden z nich - starszy - powstał około XVI-XVII w., kiedy to rozwój kultury sięgał szczytów. Według badaczy tego obszaru wystawiano tam wiele sztuk zarówno komicznych jak i tragicznych. Uważa się to za początek rozwoju komedii i karykatury w całej Scholandii. Ów amfiteatr mógł pomieścić aż 7 tysięcy osób. Szerokość sceny dochodzi do 30 m, a głębokość nawet do 10 m. Do chwili obecnej zachowała się nieco podniszczona, na co wpływ miały warunki pogodowe i atmosferyczne. Ponieważ stary amfiteatr został uznany za zabytek, a potrzeby na spektakle w Internetii były duże, nad brzegiem morza wybudowano lepszy, nowoczesny amfiteatr mogący pomieścić już 10 tysięcy widzów. Jego budowa jest w fazie końcowej. Zaplanowano przedstawienia różnych grup artystycznych, między innymi Kabaretu "INCOGNITO".

Oprócz ośrodków kulturalnych Internetia może pochwalić się też szeroką gamą świątyń. Na obrzeżach miasta znajduje się synagoga. W centrum i po całej Internetii rozrzucone są kościoły różnych wyznań - między innymi: Kościół Chrześcijański, Kościół Ewangelicki, Cerkiew Prawosławna oraz Kościół Pokutujący. Wiele z nich uznanych jest za zabytki, jednak nie wszystkie posiadają swoją dokumentację, nad którymi archeolodzy i naukowcy ciągle pracują.

Całkiem niedawno w Internetii powstało też Muzeum Morza. Mieszkańcy terenów Arden i Inselii, a w szczególności Internetii czasem wiązali całe swoje życie z morzem m.in. zajmując się handlem morskim z rzymskimi osadnikami z Inselii, którzy przybywali na tereny dzisiejszego Arden. Niech Muzeum to będzie świadectwem dawnej, a świetnie zachowanej kultury Internetii jak i całego regionu.
Odwiedź Muzeum Morza